Tag Archives: cine poate lucra de paste

Ce unitati pot desfasura activitate de Paste fara a risca amenda?

Potrivit prevederilor art.139 alin.(1) din Codul muncii, cu modificarile si completarile ulterioare, prima si a doua zi de Pasti sunt zile de sarbatoare legala in care nu se lucreaza.

Close
Vrei sa fii la curent cu informatiile din domeniul legislatiei muncii, fiscalitatii? Sa ai acces gratuit la spete rezolvate?

Inscrie-te acum la newsletterul Contabun.ro. 5.113 persoane fizice si juridice ne-au acordat deja increderea lor.