Tag Archives: contributii sociale tichete de masa

Sinteza saptamanii 20 – 24 octombrie (Tichetele de masa intra in baza de calcul a deducerii personale? 27 octombrie 2014 – termen limita pentru depunerea unei serii de declaratii…)

In materialul de fata va prezentam cele mai importante articole din saptamana recent incheiata.

Tichetele de masa intra in baza de calcul a deducerii personale?

Potrivit art.55 alin.(1) din Codul fiscal, sunt considerate venituri din salarii toate veniturile in bani si/sau in natura obtinute de o persoana fizica ce desfasoara o activitate in baza unui contract individual de munca sau a unui statut special prevazut de lege, indiferent de perioada la care se refera, de denumirea veniturilor ori de forma sub care ele se acorda, inclusiv indemnizatiile pentru incapacitate temporara de munca.

Close
Vrei sa fii la curent cu informatiile din domeniul legislatiei muncii, fiscalitatii? Sa ai acces gratuit la spete rezolvate?

Inscrie-te acum la newsletterul Contabun.ro. 5.299 de persoane fizice si juridice ne-au acordat deja increderea lor.