ORDIN Nr. 626/2017: incepand cu luna mai, valoarea unui tichet de cresa este de 440 lei

ORDIN Nr. 626/2017 din 3 mai 2017 privind stabilirea valorii sumei lunare indexate care se acorda sub forma de tichete de cresa pentru semestrul I al anului 2017


EMITENT: MINISTERUL MUNCII SI JUSTITIEI SOCIALE
PUBLICAT IN: MONITORUL OFICIAL NR. 316 din 3 mai 2017
Avand in vedere prevederile:
– Legii nr. 193/2006 privind acordarea tichetelor cadou si a tichetelor de cresa, cu modificarile ulterioare;
– Hotararii Guvernului nr. 1.317/2006 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a dispozitiilor Legii nr. 193/2006 privind acordarea tichetelor cadou si a tichetelor de cresa, cu modificarile ulterioare,
in temeiul art. 17 alin. (3) din Hotararea Guvernului nr. 12/2017 privind organizarea si functionarea Ministerului Muncii si Justitiei Sociale,
ministrul muncii si justitiei sociale emite urmatorul ordin:
ART. 1 Pentru semestrul I al anului 2017, incepand cu luna mai, valoarea sumei lunare care se acorda sub forma de tichete de cresa, stabilita potrivit prevederilor pct. 6.1 si 6.3 din Normele metodologice de aplicare a dispozitiilor Legii nr. 193/2006 privind acordarea tichetelor cadou si a tichetelor de cresa, aprobate prin Hotararea Guvernului nr. 1.317/2006, cu modificarile ulterioare, este de 440 lei.
ART. 2 Prezentul ordin se publica in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I.
Ministrul muncii si justitiei sociale,
Lia-Olguta Vasilescu Bucuresti,
3 mai 2017
Nr. 626

(Visited 71 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published.


6 × = forty eight

Close
Vrei sa fii la curent cu informatiile din domeniul legislatiei muncii, fiscalitatii? Sa ai acces gratuit la spete rezolvate?

Inscrie-te acum la newsletterul Contabun.ro. 5.180 persoane fizice si juridice ne-au acordat deja increderea lor.